Muzeum w Gliwicach

Niezwykle ciekawą budowlą na terenie Gliwic jest istniejące tutaj Muzeum, które to uważane jest za jedno z najstarszych na terenie całego Śląska. Muzeum to wyróżnia się bardzo długą historią albowiem powstało już w 1905 roku. Wówczas to nosiło nazwę Muzeum Dolnośląskiego. Jednakże w roku 1945 nazwa jego została zmieniona i do dnia dzisiejsze funkcjonuje pod nazwą Muzeum w Gliwicach. Współcześnie placówka ta jest podzielona cztery oddziały. Jeden z najstarszych został stworzony w roku 1888, dlatego też uważa się, że muzeum to ma dziewiętnastowieczny charakter oraz styl. Cechą charakterystyczną tego muzeum jest także fakt, że znajduje się na jego terenie także
stała wystawa muzealna. Wystawa ta przedstawia, więc dziewiętnastowieczne wnętrza mieszkalne, jakie to wówczas było w posiadaniu przemysłowców. Kolejnym oddziałem muzeum jest także Zamek Piastowski. W miejscu tym istnieją różnorodne zabytki o cechach archeologicznych, dlatego też zobaczyć można na przykład bardzo stare dokumenty, ale także dawną biżuterię oraz szkło typowo artystyczne. Przede wszystkim jednak na głęboką uwagę zasługuje wielka kolekcja uzbrojenia japońskiego. Jeszcze jednym oddziałem na terenie Muzeum jest Odlewnictwo Artystyczne. Istnieją tutaj przepiękne odlewy, które to wykonane są zarówno w brązie, jak i w żelazie. Obejrzeć tutaj może talerze, świeczniki, ale także medale i rzeźby sakralne.

Hej! Mam na imię Wiktoria i specjalizuje się temacie turystyki! Często myślałam o tym, aby założyć tego bloga lecz nigdy nie byłam tego pewna. Teraz jednak zdecydowałam się na to i chciałabym podzielić się z Wami wszelkimi informacjami ze świata turystyki!
error: Content is protected !!